Студентський внесок в успіх Furniture of Ukraine Business Expo

fube 1.jpg

15-17 червня 2021 року в Києві відбулася перша і єдина b2b виставка українських меблів (FUBE). Організаторами виставки стали: Українська Асоціація Меблевиків та Євроіндекс.

Надзвичайно успішну подію відвідали не лише понад 1500 українських учасників, а й 616 іноземних байєрів із 58 країн світу - представники меблевого ритейлу, девелоперів, DIY мереж, сфери HoReCa тощо. Виставка стала каталізатором експорту українських меблевих брендів на світовий ринок.

Студенти спеціальності менеджмент ЗЕД також активно долучились до успіху цієї знакової події. На початку березня 2021 року завідувач кафедри менеджменту ЗЕД доцент Микола Матвеєв спілкувався про можливості співпраці із завідувачем кафедри технології меблів та виробів з деревини професором Орестом Кийком. У ході розмови Оресту Антоновичу відбувся дзвінок від Член правління Української Асоціації Меблевиків та керівника виставки FUBE Оксани Донської. На наступний день вона запропонувала студентам-лісотехнікам із добрими знаннями.

fube 2

Декілька студентів ОП «Менеджмент ЗЕД» зголосились пройти співбесіду, за результатами якої студентки МЗЕД-31 Роксолана Бойко та Юля Мазурак, а також учениця ліцею Катерина Максимець з 6 березня приступили до непростої праці Івент-менеджерів FUBE. англійської мови долучитись до організації виставки.

Отримавши контакти понад 200 потенційних іноземних баєрів вони мали непрості завдання в режимі он-лайн зв’язку:

• надсилати повідомлення зареєстрованим учасниками виставки через WhatsApp, Viber, LinkedIn або інший канал зв'язку щодо можливості телефонних переговорів;
  • здійснювати телефонні дзвінки з метою пояснення умов відвідування виставки;
  • готувати офіційні листи для отримання віз, здійснювати комунікацію з посольствами України за кордоном;
  • комунікувати з можливими потенційними відвідувачами виставки щодо організації онлайн-зустрічей з представниками Правління Української Асоціації Меблевиків;

Оскільки виставка планувалась на 7-9 квітня, дана робота передбачалась лише на один місяць, але карантин вніс свої корективи… виставку перенесли на 15-17 червня. Відповідно й змінились завдання: додалось інформування про перенесення дати виставки, підтримка зв’язку із баєрами, що погодились та самостійний пошук нових в професійній мережі LinkedIn.

fube 3

Не всі Івент-менеджери FUBE витримали такий марафон, але Юля Мазурак продовжувала й на кінець травня в неї було вже понад 1100 контактів баєрів. Особисто Юлею залучено 58 баєрів, які прилетіли в Україну на виставку. Перелік країн вражає: Австрія, Азербайджан, Бельгія, Великобританія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Ізраїль, Індія, Іспанія, Італія, Казахстан, Канада, Катар, Кіпр, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, ОАЕ, Палестина, Польща, Португалія, США, Туреччина, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція.

Три дні виставки, а також дні перед виставкою та після неї були найбільш насиченими – фактично робота 24/7 в онлайн режимі, як допомога баєрам на всі випадки. Перелік навіть складно описати: трансфер з аеропорту, розміщення в готелі, трансфери готель-виставка та навпаки, зворотній трансфер до аеропорту. Десятки дзвінків протягом години, й сотні протягом доби. А ще постійно (цілодобово) відкриті в комп’ютері таблиці з контактними даними баєрів, їх місцем розміщення, датами прильоту та відльоту. Не виняток дзвінки в другій-третій ночі, чи п’ятій ранку.

Працюючи зі Львова в режимі он-лайн, спілкуючись з представниками меблевого бізнесу з цілого світу, студентка МЗЕД-31 Юля Мазурак підтвердила добрий рівень підготовки з фахових дисциплін освітньої програми «Менеджмент ЗЕД».

Результат: подяки Юлі Мазурак, як від організаторів виставки, так й від десятків іноземних гостей, які дякують за запрошення на виставку, за чудову організацію, за особистий супровід й обіцяють повернутись в Україну знову для укладення нових угод, для придбання чудових меблів, які зроблені в Україні.